Prasa o nas

Wojtex rośnie w siłę


2018-04-11

Firma Wojtex zarządzająca kilkoma markami gastronomicznymi uruchamia kolejne placówki, umacniając swoją pozycję na rynku.

Wojtex, to jedna z nielicznych polskich firm, która nieprzerwanie od ponad 20 lat rozwija się w branży gastronomicznej. Co ciekawe, zaczęło się od jednej pizzerii Biesiadowo, która została otwarta w Aleksandrowie Łódzkim. Biznes tak wypalił, że w ciągu pierwszego roku działania pizzerii, uruchomiono 30 kolejnych lokali. Dziś Biesiadowo to ponad 100 lokali w całej Polsce. Tylko w ostatnim czasie miało miejsce kilka otwarć, m.in. Garwolin, Tarchomin, Włocławek, Opoczno, oraz zaplanowana jest nowa lokalizacja w Gostyninie.

I choć firma zaczynała od jednego konceptu franczyzowego, sukcesywnie tworzyła nowe marki, bądź przejmowała istniejące. I tak dzisiaj w swoim portfolio firma zarządza siedmioma konceptami gastronomicznymi. Na gastronomicznej mapie Polski firma Wojtex sukcesywnie zwiększa liczbę punktów franczyzowych. - W sieci Coffeeloffee - planowane otwarcia to Konin, Gostynin, Warszawa oraz w styczniu otworzyliśmy punkt we Włocławku, z kolei Western Tortilla w najbliższym czasie pojawi się w Koninie, Opolu oraz Warszawie, a w grudniu 2017 otworzyliśmy pizzerie w miejscowościach Ząbkowice Śląskie, Wieliszew oraz Katowice – mówi Wojciech Goduński, właściciel firmy.

Oprócz gastronomii są również inne marki franczyzowe. Nie dalej jak rok temu Wojciech Goduński odkupił udziały w spółce Toy Planet, oferującej zabawki dla dzieci. Miał pomysł jak usprawnić sieć, która poprzednim właścicielom zaczęła przynosić straty. Stworzył więc nowy format o nazwie Toy Planet Baby – format wyspy w galerii handlowej.

- Sieci rosną w siłę. Jest nas coraz więcej, a otwarcia naszych lokali są jednymi z najbardziej wyczekiwanych otwarć wśród lokalnych mieszkańców. Obserwujemy coraz większą rozpoznawalność naszych marek. Mamy ambitne plany, ale na tym się nie kończy. Są one bardzo realne, gdyż nasza oferta spotkała się z dużym zainteresowaniem i zbiera pozytywne opinie – dodaje Wojciech Goduński.


Zobacz artykuł

Wojtex planuje intensywny rozwój swoich marek


2018-04-11

Na gastronomicznej mapie Polski firma PPHU Wojtex sukcesywnie zwiększa liczbę punktów franczyzowych. W ciągu najbliższego czasu nowe lokale pojawią się w kolejnych miastach.

Sieć Biesiadowo w ostatnim czasie powiększyła się o pizzerie w Garwolinie, Włocławku, na Tarchominie oraz w Opocznie. W najbliższym czasie planowane jest otwarcie w Gostyninie.
Pod szyldem Coffeeloffee wkrótce ruszą punkty w Koninie, Gostyninie oraz Warszawie. Natomiast marka Western Tortilla wzbogaci swoje portfolio o lokale znajdujące się w Koninie, Opolu i Warszawie.

- Nasze sieci rosną w siłę. Jest nas coraz więcej, a otwarcia naszych lokali są jednymi z najbardziej wyczekiwanych  wśród lokalnych mieszkańców. Obserwujemy coraz większą rozpoznawalność naszych marek. Mamy ambitne plany, ale na tym się nie kończy. Są one bardzo realne, gdyż nasza oferta spotkała się z dużym zainteresowaniem i zbiera pozytywne opinie – przekonuje Wojciech Goduński, właściciel Wojtex.


Zobacz artykuł

Pizza się rozrasta


2018-04-10

Sieć Biesiadowo liczy już 120 lokali. Licencjodawca kusi franczyzobiorców niską kwotą inwestycji na start.

W tym roku Biesiadowo ma na koncie już trzy otwarcia. W styczniu została uruchomiona pizzeria na warszawskim Tarchominie oraz we Włocławku, a w marcu w Opocznie. W najbliższych planach jest otwarcie lokalu w Gostyninie.
– Niektórzy z naszych franczyzobiorców prowadzą z powodzeniem po 2-3 placówki. Koszt inwestycji w lokal, należący do naszej sieci jest niski, ponieważ zgodnie z naszą polityką czerpiemy zyski z lokalu franczyzowego dopiero po jego otwarciu – mówi Wojciech Goduński, właściciel firmy Wojtex, która jest franczyzodawcą Biesiadowa.

Licencjodawca zapewnia, że pizzerię wielkości 70-80 m2 można otworzyć już za 42 tys. zł. I przedstawia dokładne wyliczenia. Według nich remont i adaptacja lokalu zamykają się w widełkach 13-25 tys. zł. Na wyposażenie trzeba przeznaczyć ok. 25 tys. zł, a na pierwsze zatowarowanie (franczyzobiorcy zaopatrują się w hurtowni należącej do Wojteksu) 3 tys. zł. Franczyzobiorcy korzystają z wypracowanych przez sieć zniżek jeśli chodzi np. o zakup sprzętu, właściciel konceptu zapewnia im również ekipę remontową. Nie ma opłaty za przystąpienie do sieci, natomiast miesięczna opłata franczyzowa wynosi 1 tys. zł netto.
W 2018 roku franczyzodawca chce szczególnie skupić się na rozbudowie sieci w północno-zachodniej części kraju, choć oczywiście licencjobiorcy z pozostałych rejonów też są mile widziani. Franczyzobiorca sam powinien znaleźć odpowiednią lokalizację na pizzerię. Najlepsze są miejsca o dużym natężeniu ruchu pieszych, galerie i centra handlowe, blokowiska, osiedla studenckie itp.
– Właściciel lokalu gastronomicznego musi poświęcić pracy naprawdę dużo czasu i być mocno zaangażowanym w prowadzenie restauracji – podkreśla Wojciech Goduński. – Zadaniem franczyzobiorcy jest przede wszystkim dopilnowanie swoich pracowników, jakości obsługi oraz jakości potraw. 
Według zapewnień franczyzodawcy inwestycja w pizzerię (ta minimalna) powinna się zwrócić po 3-4 miesiącach działalności.
Oprócz Biesiadowa, Wojtex jest też właścicielem kilku innych konceptów gastronomicznych, m.in. Wetern Chicken, Coffeeloffee, Rybkodajnia, Western Tortilla.


Zobacz artykuł

Zarób w lato na cały rok


2018-04-03